Śląsk Wrocław

Legia Warszawa

Wybrana koszulka

 

 

 

Następny mecz:

28.09    Legia Warszawa - Arka Gdynia

25.07    Chojniczanka - Legia Warszawa

22.09    Miedź Legnica - Legia Warszawa

18.08    Legia 2:1 Zagłębie Sosnowiec

11.08    Piast Gliwice 1:3 Legia Warszawa

04.08    Legia Warszawa 0:0 Lechia Gdańsk

28.07    Korona Kielce 1:2 Legia Warszawa

21.07    Legia Warszawa - Zagłębie Lubin

17.07    Legia Warszawa 3:0 Cork City FC

14.07    Legia Warszawa 2:3 Arka Gdynia

10.07    Cork City FC 0:1 Legia Warszawa

20.05    Lech Poznań 0:3 Legia Warszawa

13.05    Legia Warszawa 2:0 Górnik Zabrze

09.05    Legia Warszawa 3:2 Wisła Płock

06.05    Jagiellonia 0:0 Legia Warszawa

02.05    Arka Gdynia 1:2 Legia Warszawa

27.04    Legia Warszawa 3:1 Korona Kielce

 

Poprzednie mecze:

06.10.2018 20:30, Stadion Wrocław

Terminarz:

06.10 20:30    Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

21.10 18:00    Legia Warszawa - Wisła Kraków

26.10 20:30    Jagiellonia - Legia Warszawa

Koszulki - sezon 2003/2004

29 lipca 2003 roku na płycie głównej Stadionu Wojska Polskiego odbyła się prezentacja nowych strojów, w których legioniści mieli występować w sezonie 2003/2004. Szczególnie ciekawym punktem imprezy był pokaz historycznych modeli trykotów Legii. W rolę modeli wcielili się młodzi, obiecujący – Mariusz Zganiacz i Adam Gmitrzuk. Z kolei nowe stroje meczowe zaprezentowały przedstawicielki płci pięknej. Wygląd koszulek przygotowanych na sezon 2003/2004 miał nawiązywać do strojów z przeszłości – wariant z rękawkami w innym kolorze występował też w latach 70.

 

 

Na prezentacji zorganizowanej przez Adidasa nie zabrakło jednak słów krytyki pod adresem Adidasa właśnie. Marek Jóźwiak odbierając od modelek koszulkę wypowiedział się w te słowa: Dziękujemy za ten sprzęt, w którym mamy nadzieję odzyskać mistrzostwo Polski, ale chcielibyśmy, żeby to co tu pokazujecie naprawdę znalazło się w magazynie. Miało to być nawiązanie do poprzedniego roku, kiedy przydział kompletów meczowych na rundę wiosenną wynosił dwa na głowę.

 

Nowe koszulki przypadły do gustu kibicom, nie mieli oni jednak możliwości ich zakupu – przynajmniej nie w początkowej fazie sezonu. Do sprzedaży trafiły dopiero pod koniec października. Można je było nabyć w nowo otwartym sklepie Adidasa przy ulicy Marszałkowskiej. Cena? 79 zł.

 

Przez pierwszy miesiąc piłkarze Legii występowali w koszulkach bez logo sponsora głównego. Na rękawkach obecna wciąż była znana z poprzedniego sezonu reklama LOT Charters. Przy okazji dwóch meczów (wrześniowe spotkania z Wisłą Kraków i Górnikiem Zabrze) logo linii lotniczych znalazło się też w centralnej części koszulki. Co ciekawe, w związku z umieszczeniem reklamy na klubowe konto wcale nie trafił dodatkowy przelew – LOT zagwarantował Legii przy tej okazji cztery przeloty czarterowe.

 

 

Począwszy od październikowego meczu z Amicą na przedzie trykotów legionistów można było zobaczyć reklamę piwa Królewskie. Początkowa jej forma nie prezentowała się jednak zbyt estetycznie – dużych rozmiarów prostokąt skutecznie szpecił stroje. Na plus należy zapisać zmianę wyglądu reklamy LOT-u – począwszy od spotkania z drużyną z Wronek wkomponowano ją w czarne rękawki koszulek (wcześniej prostokąt z białym tłem).

 

 

Stroje z październikowego meczu z Dyskobolią i listopadowego z GKS Katowice przeszły do historii jako najbardziej zaśmiecone w dziejach Legii. Mówiło się, że za reklamę na koszulce za jedno spotkanie trzeba było zapłacić 50 tys. zł. W meczu z drużyną z Grodziska Wielkopolskiego na trykotach legionistów znalazły się dodatkowo dwa kolejne logo sponsorów – pod numerem – Cetelem, nad – Obi (w tym przypadku market miał rozliczyć się z klubem się w sprzęcie do koszenia i pielęgnacji płyty boiskowej). W listopadowym meczu z GKS-em na miejsce reklamy Cetelem wskoczył Cekol. Na szczęście dla wyglądu strojów były to jednorazowe wybryki.

 

Po rozum do głowy poszli też przedstawiciele grupy piwowarskiej Brau Union (do której wówczas należała marka Królewskie) – 7 listopada w meczu przeciwko Widzewowi na koszulkach legionistów pojawił się ładny logotyp Królewskiego w czarnej czcionce (na strojach zielonych wstępował w kolorze białym).

 

Od rundy wiosennej na strojach piłkarzy Legii znalazło się miejsce dla nowego sponsora – firmy Liberty (logo nad numerem). Na okazje majowego meczu z Dyskobolią z czeluści klubowych magazynów wydobyto czerwone koszulki, które w użytku były jeszcze za ery Daewoo (sezon 2000/2001).

 

Wybrana koszulka

2018 - Legia.info.pl

©