Zobacz także:

07 czerwca 2017
7 czerwca 2017 22:16 Autor: pwl21         Grafiki wszystkich koszulek Legii, które byliśmy w stanie przyporządkować do konkretnego sezonu już na naszej stronie. Wkrótce wszystkie zostaną opatrzone stosownym opisem oraz zdjęciami.
24 października 2016
26 października 2016 9:38 Autor: pwl21         Eksperyment pt. Młoda Ekstraklasa wciąż odbija się czkawką klubom z najwyższej polskiej ligi. Jаk dоtąd rezerwom żadnego z ekstraklasowiczów nie udało się wrócić na
06 września 2016
9 października 2016 9:06 Autor: pwl21             Pod koniec sezonu 1992/1993 zmierzająca ku mistrzostwu Polski Legia zyskała pierwszego stałego koszulkowego sponsora – firmę FSO. Po partyzanckich próbach umieszczenia na strojach legionistów
02 lutego 2017

2 lutego 2017 19:40 

Autor: Mateusz Rybacki 

Korekta: megy

 

 

 

Michał Kucharczyk. Ulubieniec trybun w sensie pozytywnym, jak i negatywnym. Nie ma co się dziwić - forma „Kuchego” jest niczym rollercoaster. Raz gra jak z nut, innym razem fatalnie.

 

Trudno stwierdzić, co jest przyczyną wahań formy legionisty. Najzagorzalszy przeciwnicy Kucharczyka mówią wprost: „Kuchy” to drewno i czas go sprzedać. Są jednak osoby (zaliczam się także do nich), które czują sympatię do dwudziestopięciolatka. I jednych i drugich trzeba zrozumieć. Ci najbardziej nerwowi mają prawo mieć wątpliwości, co do umiejętności piłkarskich Kucharczyka. Pomocnik Legii dał ku temu multum przesłanek – kiepskie strzały, podania, zagrania to u Kucharczyka codzienność. W pewnym momencie sam miałem go dosyć. Lecz teraz dochodzę do wniosku, że „Kuchy” to duch szatni, człowiek oddany Legii od małego, chłopak z Mazowsza, który nosi „eLkę” na piersi od siedmiu lat. Przez ten czas już nie raz wypluwał płuca i oddawał serce na boisku. Mówcie co chcecie, ale „Wojskowym” ktoś taki jest niezbędny.

 

Jak już wcześniej wspomniałem, Michał to niewątpliwie dobry duch obecnej Legii. Co prawda nie wiemy do końca, co dzieje się w szatni legionistów, łatwo się jednak domyśleć, że „Kuchy” pełni w niej rolę dyżurnego wesołka. Cieszę się, że do Legii dołączył jeszcze większy śmieszek w osobie Artura Jędrzejczyka. Jeżeli Kucharczyk nie odejdzie do Rosji (wciąż istnieje szansa, że tak się stanie), to razem będą tworzyć duet, którego będzie nam mogła pozazdrościć każda inna drużyna piłkarska. W końcu atmosfera w szatni to bardzo kluczowy aspekt zespołu. Wystarczy sobie przypomnieć Legię z czasów Hasiego – nie było atmosfery, nie było wyników. Po przyjściu trenera Magiery Legia jak za dotknięciem zaczarowanej różdżki odżyła pod każdym względem. Obecność wcześniej wspomnianego duetu może jeszcze korzystniej wypłynąć na morale drużyny.

 

Dużej części kibiców w Polsce Kucharczyk kojarzy się wyłącznie z jedną sytuacją – wywiadem po porażce z Ajaxem w Warszawie, po którym stał się bohaterem licznych memów.

 

 

Z jednej strony pytanie dziennikarza nie było do końca trafione, lecz odpowiedź samego piłkarza również pozostawia wiele do życzenia. Prawda, że łatwo oceniać, siedząc w domu, ale „Kuchy” pomimo zdenerwowania powinien zachować się nieco inaczej. Tym bardziej, że w sytuacji, o której wspominał dziennikarz zdecydowanie się nie popisał.

 

 

Niestety podobnych zagrań Kucharczyk ma na swoim koncie naprawdę wiele.

 

Ostatnio głośno o potencjalnym transferze „Kuchego” do Lokomotiwu Moskwa (mówi się o kwocie 1,4 miliona euro). Potencjalnym następcą Michała miałby zostać Felipe Caicedo. Nie pogardziłbym taką zamianą, ale na razie należy wstrzymać się z emocjami – Kucharczyk wciąż jest zawodnikiem Legii. Nie chcę odejścia „Kuchego”, jednak z drugiej strony taka kwota zawodnika o tej klasie to naprawdę dużo. Serwis Transfermarkt wycenia zawodnika na 1,2 miliona euro, czyli kwotę zbliżoną do tej, jaką oferują Rosjanie. Biorąc pod uwagę, że za Kubę Koseckiego Legia dostała 500 tys. euro i za taką samą kwotę kupiła Steevena Langila (który przynajmniej w mojej opinii ma większe od Michała umiejętności, pomijam jego zachowanie poza boiskiem) uważam, że grzechem byłoby odrzucenie takiej oferty.

 

Jeśli jednak doszłoby do sprzedaży Kucharczyka, to będę tęsknić za tym dwudziestopięciolatkiem. Będę tęsknić za jego wolą walki, też za jego tekstami, za jego grą, za jego poczuciem humoru. O „Kuchym” można mieć różne zdanie, ale niezależnie od tego, należy mu się szacunek. Mimo jego wad nikt nie odbierze mu jego lojalności i oddania. I przy okazji jego dobrych żartów. Wciąż jednak mam nadzieje, że „Kuchy King” zostanie z nami na dłużej.

Fatalny to ty jesteś, czyli o Michale Kucharczyku słów kilka

Śląsk Wrocław

Legia Warszawa

Wybrana koszulka

 

 

 

Następny mecz:

28.09    Legia Warszawa - Arka Gdynia

25.07    Chojniczanka - Legia Warszawa

22.09    Miedź Legnica - Legia Warszawa

18.08    Legia 2:1 Zagłębie Sosnowiec

11.08    Piast Gliwice 1:3 Legia Warszawa

04.08    Legia Warszawa 0:0 Lechia Gdańsk

28.07    Korona Kielce 1:2 Legia Warszawa

21.07    Legia Warszawa - Zagłębie Lubin

17.07    Legia Warszawa 3:0 Cork City FC

14.07    Legia Warszawa 2:3 Arka Gdynia

10.07    Cork City FC 0:1 Legia Warszawa

20.05    Lech Poznań 0:3 Legia Warszawa

13.05    Legia Warszawa 2:0 Górnik Zabrze

09.05    Legia Warszawa 3:2 Wisła Płock

06.05    Jagiellonia 0:0 Legia Warszawa

02.05    Arka Gdynia 1:2 Legia Warszawa

27.04    Legia Warszawa 3:1 Korona Kielce

 

Poprzednie mecze:

06.10.2018 20:30, Stadion Wrocław

Terminarz:

06.10 20:30    Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

21.10 18:00    Legia Warszawa - Wisła Kraków

26.10 20:30    Jagiellonia - Legia Warszawa

Wybrana koszulka

2018 - Legia.info.pl

©