©

2023 - Legia.info.pl

Wybrana koszulka

21.07 17:30    Legia Warszawa - Pogoń Szczecin

28.07 15:00    Korona Kielce - Legia Warszawa

04.08 17:30    Legia Warszawa - Śląsk Wrocław

11.08 17:30    Wisła Płock - Legia Warszawa

Terminarz:

Pogoń Szczecin

Następny mecz:

Legia Warszawa

21.07.2019 17:30, Stadion Wojska Polskiego

19.05    Legia Warszawa 2:2 Zagłębie Lubin

15.05    Jagiellonia Białystok 1:0 Legia

12.05    Legia Warszawa 1:1 Pogoń Szczecin

04.05    Legia Warszawa 0:1 Piast Gliwice

27.04    Lechia Gdańsk 1:3 Legia

24.04    Lech Poznań 1:0 Legia Warszawa

20.04    Legia Warszawa 1:0 Cracovia

13.04    Legia Warszawa 3:1 Pogoń Szczecin

07.04    Górnik Zabrze 1:2 Legia Warszawa

03.04    Legia 3:0 Jagiellonia Białystok

31.03    Wisła Kraków 4:0 Legia Warszawa

16.03    Legia Warszawa 1:0 Śląsk Wrocław

13.03    Raków Częstochowa 2:1 (d. 1:0) Legia

09.03    Arka Gdynia 1:2 Legia Warszawa

01.03    Legia Warszawa 2:0 Miedź Legnica

23.02    Lech Poznań 1:0 Legia Warszawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybrana koszulka

Casualowe ciuchy od Adidasa – jak to się robiło w poprzedniej dekadzie

4 września 2016 21:22

Autor: pwl21

 

 

 

 

Pod koniec poprzedniej dekady na internetowych aukcjach pojawiły się dedykowane Legii casualowe ciuchy od Adidasa. Sytuacja była o tyle nietypowa, że ubrania nigdy nie trafiły do polskiej dystrybucji, a przy Łazienkowskiej nawet nie zdawano sobie sprawy, że niemiecka firma wypuściła produkty z herbem warszawskiego klubu.

 

Biorąc pod uwagę ofertę (ubogą) klubowego sklepu w tym czasie, ubrania od Adidasa to było coś naprawdę extra. Dziś na wybór i jakość ciuchów w legijnym Fanstore narzekać nie możemy. Jednak casualowej serii od naszego sponsora technicznego brak. Dostępne do kupienia wzory to tak naprawdę przygotowany dla piłkarzy sprzęt treningowy. Pod koniec poprzedniej dekady mogliśmy kupić fajne modele ubrań do noszenia na co dzień.

W skład niedużej kolekcji wchodziły buty, bluza oraz T-shirt. Na ubraniach ślad odcisnęła zawierucha z czasów ITI związana z prawami do herbu – zarówno na bluzie, jak i koszulce widnieje znienawidzona przez kibiców „trumna”. Nie licząc niefortunnej czarnej tarczy na karku, T-shirt prezentował się in plus. Prosta forma bez zbędnych udziwnień – z przodu widniała ręka pokazująca znak rozpoznawczy kibiców Legii – „eLkę”.

 

Układ barw na bluzie nawiązuje do herbu z 1957 roku (na piersi niestety wyszywana „trumna”). Może w przyszłości warto w podobny sposób rozwiązać koszulkę meczową? Nieco kuje w oczy duży napis na rękawie. Po wewnętrznej stronie bluzy znajduje się wszywka z rysem historycznym klubu.

 

 

Umieszczenie tej krótkiej informacji (dla nas wypisane tam dane są raczej oczywiste), może świadczyć, że nieprzypadkowo była dostępna jedynie poza granicami naszego kraju – być może Adidas chciał trafić do ludzi, którzy chcieli założyć coś bardziej nieoczywistego niż kolejna bluza Realu czy Manchesteru.

 

W przeciwieństwie do T-shirtu i bluzy na butach pojawił się już herb, który używany jest i dziś. Ulokowany jest na zapiętce i – nieco niefortunnie – na podeszwie. Oprócz tradycyjnych trzech pasków w klubowych barwach, na bucie znajduje się także znana z T-shirtu aplikacja – ręka prezentująca „eLkę”. Legia Warszawa nie była jedynym klubem, z herbem którego w ramach serii adiFC buty w tym czasie wypuścił Adidas. Jak nietuzinkowa to była kolekcja, może świadczyć fakt, że do kupienia były także sneakersy południowoafrykańskiego Orlando Pirates, egipskiego Zamalek S.C. czy kazachskiego (!) Kajsar Kyzyłorda.

 

 

Legijna kolekcja nie była jednak dostępna ani w klubowym sklepie, ani w sklepach Adidasa na terenie kraju. Pojedyncze egzemplarze mogliśmy znaleźć na aukcjach internetowych. Ubrania można również było nabyć przy okazji wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Natknąć się na nie mogliśmy w USA, a nawet w… Tybecie. Osobiście bluzę z omawianej kolekcji widziałem w sportowym sklepie w Budapeszcie. 

 

Z dzisiejszej perspektywy ubrania od Adidasa z końca poprzedniej dekady to jedynie ciekawostka. Nie powracamy jednak do niej bez powodu. Od tego czasu nie doczekaliśmy się casualowych ciuchów z charakterystycznymi trzema paskami. Może sprzedażowy sukces koszulek na stulecie przekona Adidasa, że warto też stworzyć dla naszego klubu porządną kolekcję ciuchów z serii Originals.

Zobacz także:

04 września 2016

Zobacz także: